Založ si blog

„Tak už dosť“

Nedávno naše slávne TV stanice uviedli, že súčasná koalícia chce navrhnúť, aby KOMUNISTICKÝ REŽIM bol vyhlásený za nemorálny.Mám za to, že 30 rokov od „porážky“ komunistického režimu sa naša slávna demokracia ale zvlášť štát-vláda-ministri s prebujneným štátnym aparátom poslanci a mnohí ďalší ukrivdení komunistami venovali rozvoju štátu SR a jeho obyvateľstvom a nie sebe ako najrýchlejšie zbohatnúť a „osieraniu“ bývalého režimu.Ja ako bývalý člen KSČ, ktorému komunisti nepomohli, ale ani neuškodili NAVRHUJEM urobiť tlstú čiaru za minulosťou. A aby sa to ľahšie uskutočnilo a netrvalo zdĺhavo, ako všetko u nás, urobte objektívnu štatistiku – porovnateľnú tabuľku. Napríklad:

1. čo všetko sa vybudovalo a zveľadilo v chudobnom agrárnom Slovensku za obdobie 30 rokov (1948-1978) a súčasný demokraticky zlepenec za 30 rokov (1990-2020) ich vládnutia. Upozorňujem, že išlo o nevzdelaných „komunistov“ s minimálnym technickým vybavením (lopata, krompáče, rýľ) proti súčasným vzdelaním inžinierov so špičkovým technickým vybavením. Pre objektívnosť len čo vybudoval „ŠTÁT“ a nie cudzí investori, ala obchodné reťazce, automobilky, developerské záujmy. Koľko podnikových dovoleniek zrealizovali atď.

2. Koľkí prezidenti, vláda, ministri, poslanci za toto obdobie sa obohatili a zveľadili svoje majetky na úkor občanov, koľko zarábali komunisti a koľko zarábate VY.

3. Aké úspechy zviditeľneniu k svetu resp. Európe sa dosiahlo za toto obdobie v športe, kultúre, školstve, zdravotníctve, proste vo všetkých rezortoch štátneho aparátu. Len pre neznalých : športovci za komunistov boli amatéri, teda boli zamestnaní a poslanci chodili do zamestnania, teda pracovali

4. Koľko „zločinov“ za toto obdobie vykonali „komunisti“ a ich prisluhovači a koľko súčasná „DEMOKRACIA“. Určite za vlády KSČ by nebola MAFIA (by sa posrali), drogy, výpalníctvo, biele kone, korupcia, bezdomovci, nezamestnaní, arogancia, nenávisť a násilie, streľba v školách a verejnosti, soc. istoty, rodičia vodia deti do škôl a späť, zdĺhavé súdne procesy (a sudcovia majú nenormálne kopu spisov – kto ich číta?) Pokiaľ by boli súdne procesy za komunistov ala Kočnerovci, Ruskovci, Májsky, Baštrnákovci a im podobní, už by makali niekde v Jáchymove a nakradnuté neoprávnené majetky ZHABANÉ!!

5. Koľko ide z daní nás poplatníkov finančných prostriedkov od štátu na nespočetné množstvo politických subjektov v súčasnosti a koľko na KSČ (komunisti platili členské príspevky zo svojej mzdy mesačne!!!)

6. A čo myslíte, kto dal a čím viacej dáva viac priestoru vzniku a nárastu rasizmu, šovinizmu, nenávisti, medziľudských vzťahov, arogancii, diskriminácii, súčasní politici a niektorí naši tiež redaktori, oni len tieto vlastnosti rozdúchavajú a nepozerajú sa na aktuálne problémy spoločnosti objektívne a s triezvymi očami (pestujú nenávisť voči „komunistom“ voči Rusku – našim osloboditeľom. V čase demokracie nám dennodenne pripomínajú v TV/denníkoch zločiny nacizmu, koncentračné tábory až po holokaust – židov, občas cigánov – Rómov, ale nikdy členov komunistickej strany. Zločiny komunizmu pripomínajú denne ale fašizmu, len keď je výročie nejakej udalosti. Rozdúchavate nenávisť proti RUSOM našim osloboditeľom ( mali by ste im ruky bozkávať denne). Amerike staviate v súčasnosti pomníky a Rusom búrate. Vyhosťujeme ich veľvyslancov, vraj sú špióni. Aj keď, čoby už len v našej SR „odkukali“ od 15000 armády, ktorá pri prvom výbuchu by sa rozutekala, alebo ich zbrane, ktoré Rusi majú v múzeu, že v zlom sme medzi prvými a v dobrom medzi poslednými. Medzi nami, ktorý štát nemá „špiónov“? Nemáme hrdosť, vlastenectvo, vzťah k vlasti, odborníci nereagujú na dianie v spoločnosti atď. Pritom najväčšia škodná vo svete je Amerika, od ktorej si beriete VZOR.

7. O kvalite a cien bežných potravín ani nehovoriac. Za komunistov bola kvalita a cena od AŠU až po Čiernu nad Tisou rovnaká! a dnes?

8. Naša demokracia vrátila majetky pôvodným vlastníkom, ale rozkradla a zlikvidovala všetko dobré, čo vybudovali nielen „komunisti“ ale všetci ľudia ČSR a vznikli novodobí zbohatlíci. Naša demokracia súhlasí so záberom najkvalitnejšej bonity pôdy na výstavbu auto-priemyslu, developerských stredísk, ktoré sú v rukách súkromníkov. Pozor, čo keď raz odídu!!!!! Proste zničili ste všetko čo bolo dobré, dobre rozbehnuté, zabehnuté a fungovalo – zlúčenie JRD, obce, učňovské odborné školy, obchodné domy potravín JEDNOTA aj po dedinách a dnes odkukávame od Dánov ako to robia oni.

9. Za komunistov podniky plánovali aj straty a vytvorili tzv. čistý zisk, bola dôkladná kontrola na kvalitu!A čo dnešná DEMOKRACIA? tá to má jednoduchšie – VŠETKO „obserie“ občan SR. zvýšia sa ceny benzínu, elektickej energie, ZPN, odberu vody a podniky to premietnu do zvýšených cien. Banky a poisťovne zvýši sa im daň, oni si to premietnu na poplatkoch pozor, ale aj so ziskom (štát 8% oni 12%, občan plať)

10. V závere, že padne „komunizmus-komunisti“ sa vedelo pekných pár rokov dozadu. Na rozdiel od Vás, ktorí chcete brojiť stále proti tomu čo je už u nás minulosť a už neexistuje 30 rokov. Zahnívajúcim kapitalistom (USA, Nemecko, Francia, Anglia atď) neišlo ani tak o komunistov, ale o odstránenie JRD, ŠM a spracovateľské potravinárske podniky, ktorí v 80-tych rokoch vyrábali kvalitné, voňavé, lacné potraviny s prebytkom a čo s ich výrobkami? Dnes ich dovážajú na Slovensko ??? S upozornením že výrobky resp. chlieb a iné potraviny v súčastnosti môžu obsahovať orechy, arašidy, sóju, sezam, srvátku a ďalší odpad čo tam nepatrí. Dobrú chuť !Prosím vás neriešte KOMUNISTOV (vypadá to ako by ste nič iné nevedeli). Sústreďte sa a rozbehnite ako koalícia tak aj opozícia, aby Slovenská republika nebola všade posledná ale dobehli sme konečne ŠVAJČIARSKO.

Džamál Chášukdží

Saudskoarabské komando, ktoré zavraždilo novinára, malo členov vycvičených v USA

23.06.2021 09:15

Štyria členovia saudskoarabského zásahového komanda, ktoré v roku 2018 brutálne zavraždilo novinára Džamála Chášukdžího, absolvovali polovojenský výcvik v USA.

Mária Kolíková

Súdna mapa? Stojí za ňou len Kolíková

23.06.2021 09:00

Nevydiskutovaná, nanajvýš sporná, kontraproduktívna či dokonca deformujúca podmienky výkonu súdnictva. Aj takéto prívlastky dostáva nová súdna mapa.

Jozef Majský

Súd posiela Majskému rozhodnutie o sťažnosti, že ho neprepustili

23.06.2021 08:39

České súdy o výsledku rozhodnutia budú informovať až keď bude doručené odsúdenému.

Chorvátsko, dovolenka, letovisko, more

Chorvátski potápači čistili more. Našli aj bicykle či pneumatiky

23.06.2021 08:13

Pätnásť ton odpadu vytiahli z mora neďaleko chorvátskeho ostrova Vis v rámci projektu Mysli zeleno, zameraného na vyčistenie morského dna.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 2687x
Priemerná čítanosť článkov: 2687x

Autor blogu

Kategórie

Archív