Potrebujeme ju?

12. februára 2022, jarofanusik, Nezaradené

Páni poslanci koalície a opozície, ministri, prezidentka, novinári a redaktori, atď.

          V poslednom čase sa prepiera okrem iného aj obranná zmluva o obrannej spolupráci s USA. Teda vytvoriť na našom území pre amerických vojakov vojenské základne na Sliači a v Kuchyni.

          Ako počas 30 rokov vášho vládnutia, si každá strana hudie to svoje s patričným nádychom (ako vždy) osočovania.  Bolo by načase už konečne občanom SR hovoriť a povedať pravdu!

          Aj sprostý vidí, že zámerné približovanie sa k základniam USA k  hraniciam Ruska je evidentné. Pobaltské krajiny, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko. Nedávno USA poskytlo vraj Ukrajine 200 mil. USD, asi pre pekné oči – USA ešte nič nedali zadarmo.

          Všetci máte plné papule odzbrojovania, upevňovania mieru na svete,  a aby ste ho upevnili, vyvážajú USA, Anglicko, ČR a ďalšie EU krajiny včítane pobaltských krajín na povolenie USA zbrane na Ukrajinu. Čo asi čaká našu krajinu keď bude zmluva?

          Otázka je, kto komu hrozí?! Takýmito postojmi, vyhrážkami, klamstvami sa len rozdúchavajú vášne a nenávisť medzi krajinami. I keď nás Rusi ani Ukrajina vojensky nenapadnú, ale určite  v okamihu po podpise „Zmluvy“ namieria svoje rakety na Sliač a Kuchynu, Bratislavu a na miesta kde sídli naša 15.000 armáda, ktorá má viac generálov ako vojakov. Ak by k niečomu došlo – nie vinou Rusov, tak USA by chránili svoju krajinu, svoje záujmy a na nás by sa vykašľali.

          Rusi vedia, čo je vojna: 27 mil. obetí, zničené územia… toto USA nezažili, ba na tomto zbohatli.

          Slovač, kde je vďačnosť? Rusi sú ako my Slovania a naši osloboditelia, porazili fašizmus a určite nemajú vojenské úmysly. Obhajuje sa Ukrajina ohľadne vstupu do NATO – že každá krajina má právo sa rozhodnúť čo na svojom území chce. Rusi na svojom území nemôžu presúvať vojsko? Všetci zainteresovaní používajte pri svojich postojoch a názoroch rovnaký meter, kto je väčší agresor a manipulant na tomto svete?

Krikľúni a fanatici, doporučujem vám pozrieť si 10-dielny dokument od Olivera Stones „Neznáma Amerika“. Mám za to, že keby nebolo tohto štátu, bol by na svete raj.

          Páni poslanci: Váš štýl 30-ročného vládnutia, hašterenia a osierania je výsledkom znenávidenia Američanov, Rusov, Číňanov Arabov, Židov, komunistov, cigánov, politikov, cirkvi a medzi ľuďmi navzájom. Za Vaše aktivity a účasti na schôdzach parlamentu (máte zasadať v roku 2022 celkom 82 dní, pritom počet pracovných dní pre obyčajných ľudí je 260), by som vám za tento váš výkon dal maximálne priemerný dôchodok dôchodcov a priemerný plat zárobkovo činných v hrubom.

          Namiesto nepotrebnej zmluvy s USA robte už konečne tak, aby sme neboli vo svete vo všetkom poslední a tak, aby ste neboli len vy bohatí a mali majetky po celom svete, ale aby sme sa aj my, občania SR,  k vám bohatstvom priblížili.

          Riešte ceny potravín, ich kvalitu (u nás ale i na Západe), ceny energií. Dostatok plynu vybaviť, nie odstavovať podniky. Už konečne všetci vo všetkom hovorte pravdu a nezavádzajte nás obyčajných občanov, čo robíte už 30 rokov.

PS:

– keď už máme Európskú úniu – spoločenstvo a chceme zbrojiť ako Európa, by sme mali mať nie NATO, ale vlastné Európske združenie (napr. ZATO).  A USA by tu nemali čo robiť.

– Keď už nechceme byť ako Slovania v jednom spolku a odskakujeme od Rusov, kvitujem začínajúcu spoluprácu aj pri cvičení Rusov-Číny-Indie. Nemusia použiť zbrane, ale nás vychnápu čapicami a opaskami, aby sme sa spamätali.

– toto všetko dianie okolo Ruska je len cieľom USA odstaviť Rusov od dodávky plynu, aby oni mohli do Európy cez Poľsko dopravovať stlačený plyn s cieľom zarobiť a ovplyvňovať závislosť Európy.

– na svete sú dôležitejšie veci ako sprosté zastrašovanie, vyhrážky, presuny vojsk a techniky a vytváranie napätie a strachu z možnej vojny medzi ľuďmi

  Riešte životné prostredie, chudobu, choroby ako Covid-19, rakovina a pod. Aby bolo radosť žiť v hociktorom kúte sveta!